Framsida
Gnr. 190 Hesseberg
Bnr. 1 Nerigar
Karen Hesseberg
Bnr. 2 Oppigard
Bnr. 3 Bryggå
Kristivika
Andre brukarar
Bjørnehistorie
Olafsegnet
Uksane
Albumen til Karoline Magerholm Ødegård
Gnr. 1 Magerholm
Bnr. 1 Magerholm
Bnr. 2 Magerholmvika
Mads Magerholmvig
Bnr. 3 Pe-Haugen
Peder Magerholm
Om Ludvig Berntsen
Bnr. 6 Bøen/ Paraten
Bnr. 8 Kveldly
Bnr. 9 Kristenplass
Kristen O. Magerholm
Magerholmdalen
Minne frå Daleplassen
Folket på Magerholm
Magerholmsetra
Albumet til Karoline Magerholm Ødegård
Gnr. 2 Aksla
Øvste-aksla
Bnr. 2 Akslagjerdet
Bnr. 4 Høla
Om garden Høla
Bnr 3+5 Brennhaugen
Mauritz Akslen
Jofrid Emblem
John Leidulf Akslen
Bnr. 6 Minde
Akslasetra
Lydopptak
Gnr. 3 Reiten
Bnr. 1 Reiten
Bnr. 2 Stigen
Bnr. 3 Gjerdet
Om saga på reiten
Gnr. 4 Østrem
Bnr. 1 Mattisgarden
Mathias og e-verket
Gunnhild halshogd
Bnr. 2 Larsgarden
Bnr. 3 Abrahamsgarden
Bnr. 4 Steinsgarden
Bnr. 5 Ytrebø
Bnr. 6 Vestrem
Bnr. 7 Solvang
Østremsjø-plassane
Østremsetra
Gnr. 5 Nedregotten
Bnr. 1 Skaret
Ole L. Nedregotten
Nils Akslen
Inge Emblem
Bnr. 2 Guttormgarden
Bnr 3. Sirigarden
Bnr. 4 Elvemyr
Bnr. 5 Steffagaren
Bnr. 6 Tryggeset
Knut Nedregotten
Bnr. 7 Løvika
Løvika 1940-1980
Bnr. 8 Elvemyr
Framhusslektene
Bnr. 14 Birkeli
Bergsett 5/31
Arne Nowak
Bjarne Nedregotten
Om alle myr-namna
Barndommens Løvika
Gnr. 6 Emblem
Anton Lorentz Emblem
Bnr. 1 Negarden
Flypionéren
Nyare negardslekt
Amerikabrev
Frikken Emblem
Bnr. 2 Garsendhaugen
Bnr. 3 Hatlebakken
Bnr. 4 Nybø
Bnr. 5 Ystebøen
Bnr. 6 Steffågarden
Ane E. Emlem
Bnr. 7 Jakobgarden
Bnr. 8 Ebbegarden
Kven var Ebbe Olsen?
Bnr. 9 Auregarden
Oskar Emblem
Lærar Knut Emblem
Bnr. 10 Skorene
Bnr. 11 Sjursgarden
Sjurs-Ole
Bnr. 12 Skillingen
Bnr. 13 Myrane
Bnr. 15 Elvarum
Lars O. Emblem
Fossestova
Sagled
Magnusplassen
Bondeopprøret 1816
Gamle Emblemseter
Fjøsane på "Legene"
"Ølkona"
Gnr. 7 Emblemsvåg
Bnr. 1 Knutgarden
Minne Knutgarden
Lars K. Emlemsvåg
Peder Emblemsvåg
Bnr. 3 og 4 Oshaugen
Bnr. 5 Antonesgarden
Anton Emblemsvåg
bnr. 6 Sandvik
Bnr. 7 Plassevågen
Ludvikplassen
Ludvik i Emblemsvågen
Gnr. 8 Røssevoll
Bnr. 1 Hansgarden
Bnr. 2 Rognereiten
Bnr. 3 Tykjegarden
Knud si etterslekt
Bnr. 4 Nygjerdet
Bnr. 5 Pe-garden
Bnr. 6 Voll
Gnr. 9 Eikenosa
Iver K. Furset
Eikenosa før 1922
Bnr. 1 Eikenosa
Bnr. 2 Eikenosa
Kristiansplassen
Eikenossetra
GNR:10 Hatlehol
Bnr. 1 Hatlehol Indre
Hatlehol Indre II
Olsplassen
Agneteplassen
Bnr.4 Hatlehol Ytre
GNR.11 Eikenosvågen
Bnr.1 Torevågen
Nikolai om Torevågen
60-års minne
Bnr.2 Olevågen
Bnr.3 Furholmen
Røvastølen
GNR. 12 Eikenosøygarden
Bnr. 1 Utigard
Bnr. 2 Ramsvika
Bnr. 3 Framigard
Bnr. 4 Bjørkavollen
Bnr. 5 Elvestad
Puskesetra
Lydopptak
GNR. 13 Flisnes
Bnr.1 Hansgarden
Bnr. 2 Rasmusgarden
Bnr. 3 Skråvika
Minne frå Skråvika
Bnr.4 Fredvang
Bnr. 12 Norheim
Bnr. 11 Vestheim
Jensine ødegård
Kalmyra
GNR. 14 Flisholmen
Bnr. 1 Flisholmen
Bnr. 2 Havnevika
Bnr. 3 Flisholm
GEOGRAFISKE TILHØVE
Elvar og grover
Merafta eller ei
Landskapsbilete
Torvmyrene
SOMMARFJØSANE
AMERIKAFARTEN
Den første emigrant
The Rosvold Family
Emigrantar frå bygda mellom 1900 og 1930
ARKEOLOGISKE FUNN
Den eldste historia
Ystebø-røysa
Fornfunna: Oversikt
FJORD OG HAV
Dei som havet tok
Flisfjord-ulukker
Bankskøytene
Om fisket før
Dampskipsfarten
Emblemskaia
Ferga som brann
Båtbygging på Emblem
Om ishavsfangst
Om skuta Istind
Fergesambandet
NÆRINGSLIV
Den gamle Postvegen
Kalkomnen
Bygdemeieriet
Postkontora
Telefonstasjonen
Aksla-Buda
Om Emblemsruta
Om Emblemsruta del 2
Emblemsrute-dokument
Salet av fallretten
Heimeverksemder
Østrem Møbelfabrikk
Ekornåsvåg Møbelfabr
Solid Møbelindustri
Kvalitetmøbler AS
Ødegård Karosseri
Kleberghammaren
Handelslaga
Severinbuda
Emblem Samvirkelag
Strandaruta
FRITID I BYGDA
Forlovelseskikk
LAGSLIV
Innaumnesingen
Innaumnesingen 2
Husmorlaget
Respons
Skyttarlaget
Gamlebedehuset
Indremisjonen
Ungdomshuset
Gjallarhorn
Emblem skolekorps
Emblem KFUM og KFUK
Fråhaldslosjen
IDRETTSLAGET
Om oppstarten av EIL
Resultat 1935-1950
Kubberennet
Resultatliste 1976
Orientering
Fotball
Friidrett
SKULEHISTORIE
Den eldste historia
Dei første lærerane
Gamleskulen bygginga
Gamleskulen (intervju)
Skulebilete frå 1913
Blåskulen
Den første "Ny-skulen"
Klassebilete
"Bygda vår"
Minne 1895-1900
HELSE OG SJUKDOM
Lepra-sjuka
Helsestell
Dødsfall på Aksla
SOSIALE FORHOLD
Husmenn kring 1800
Husmenn kring 1865
MILITÆR HISTORIE
1700-1720
Om 2. verdskrigen
Seddeltransporten
Peder Emblemsvåg
BJØNNAJAG OG GRÅBEIN
SEGNER OG OVERTRU
LIVSMINNE
17. MAI
17. mai tale 2011
17. mai tale 2014
DIKTA TIL BYGDA
EMBLEMSONGEN
SOLID MØBELINDUSTRI
Sida er under oppretting
Du har fremdeles ikke lagt til bildet i fotoalbumet.
Framsida
Gnr. 190 Hesseberg
Bnr. 1 Nerigar
Karen Hesseberg
Bnr. 2 Oppigard
Bnr. 3 Bryggå
Kristivika
Andre brukarar
Bjørnehistorie
Olafsegnet
Uksane
Albumen til Karoline Magerholm Ødegård
Gnr. 1 Magerholm
Bnr. 1 Magerholm
Bnr. 2 Magerholmvika
Mads Magerholmvig
Bnr. 3 Pe-Haugen
Peder Magerholm
Om Ludvig Berntsen
Bnr. 6 Bøen/ Paraten
Bnr. 8 Kveldly
Bnr. 9 Kristenplass
Kristen O. Magerholm
Magerholmdalen
Minne frå Daleplassen
Folket på Magerholm
Magerholmsetra
Albumet til Karoline Magerholm Ødegård
Gnr. 2 Aksla
Øvste-aksla
Bnr. 2 Akslagjerdet
Bnr. 4 Høla
Om garden Høla
Bnr 3+5 Brennhaugen
Mauritz Akslen
Jofrid Emblem
John Leidulf Akslen
Bnr. 6 Minde
Akslasetra
Lydopptak
Gnr. 3 Reiten
Bnr. 1 Reiten
Bnr. 2 Stigen
Bnr. 3 Gjerdet
Om saga på reiten
Gnr. 4 Østrem
Bnr. 1 Mattisgarden
Mathias og e-verket
Gunnhild halshogd
Bnr. 2 Larsgarden
Bnr. 3 Abrahamsgarden
Bnr. 4 Steinsgarden
Bnr. 5 Ytrebø
Bnr. 6 Vestrem
Bnr. 7 Solvang
Østremsjø-plassane
Østremsetra
Gnr. 5 Nedregotten
Bnr. 1 Skaret
Ole L. Nedregotten
Nils Akslen
Inge Emblem
Bnr. 2 Guttormgarden
Bnr 3. Sirigarden
Bnr. 4 Elvemyr
Bnr. 5 Steffagaren
Bnr. 6 Tryggeset
Knut Nedregotten
Bnr. 7 Løvika
Løvika 1940-1980
Bnr. 8 Elvemyr
Framhusslektene
Bnr. 14 Birkeli
Bergsett 5/31
Arne Nowak
Bjarne Nedregotten
Om alle myr-namna
Barndommens Løvika
Gnr. 6 Emblem
Anton Lorentz Emblem
Bnr. 1 Negarden
Flypionéren
Nyare negardslekt
Amerikabrev
Frikken Emblem
Bnr. 2 Garsendhaugen
Bnr. 3 Hatlebakken
Bnr. 4 Nybø
Bnr. 5 Ystebøen
Bnr. 6 Steffågarden
Ane E. Emlem
Bnr. 7 Jakobgarden
Bnr. 8 Ebbegarden
Kven var Ebbe Olsen?
Bnr. 9 Auregarden
Oskar Emblem
Lærar Knut Emblem
Bnr. 10 Skorene
Bnr. 11 Sjursgarden
Sjurs-Ole
Bnr. 12 Skillingen
Bnr. 13 Myrane
Bnr. 15 Elvarum
Lars O. Emblem
Fossestova
Sagled
Magnusplassen
Bondeopprøret 1816
Gamle Emblemseter
Fjøsane på "Legene"
"Ølkona"
Gnr. 7 Emblemsvåg
Bnr. 1 Knutgarden
Minne Knutgarden
Lars K. Emlemsvåg
Peder Emblemsvåg
Bnr. 3 og 4 Oshaugen
Bnr. 5 Antonesgarden
Anton Emblemsvåg
bnr. 6 Sandvik
Bnr. 7 Plassevågen
Ludvikplassen
Ludvik i Emblemsvågen
Gnr. 8 Røssevoll
Bnr. 1 Hansgarden
Bnr. 2 Rognereiten
Bnr. 3 Tykjegarden
Knud si etterslekt
Bnr. 4 Nygjerdet
Bnr. 5 Pe-garden
Bnr. 6 Voll
Gnr. 9 Eikenosa
Iver K. Furset
Eikenosa før 1922
Bnr. 1 Eikenosa
Bnr. 2 Eikenosa
Kristiansplassen
Eikenossetra
GNR:10 Hatlehol
Bnr. 1 Hatlehol Indre
Hatlehol Indre II
Olsplassen
Agneteplassen
Bnr.4 Hatlehol Ytre
GNR.11 Eikenosvågen
Bnr.1 Torevågen
Nikolai om Torevågen
60-års minne
Bnr.2 Olevågen
Bnr.3 Furholmen
Røvastølen
GNR. 12 Eikenosøygarden
Bnr. 1 Utigard
Bnr. 2 Ramsvika
Bnr. 3 Framigard
Bnr. 4 Bjørkavollen
Bnr. 5 Elvestad
Puskesetra
Lydopptak
GNR. 13 Flisnes
Bnr.1 Hansgarden
Bnr. 2 Rasmusgarden
Bnr. 3 Skråvika
Minne frå Skråvika
Bnr.4 Fredvang
Bnr. 12 Norheim
Bnr. 11 Vestheim
Jensine ødegård
Kalmyra
GNR. 14 Flisholmen
Bnr. 1 Flisholmen
Bnr. 2 Havnevika
Bnr. 3 Flisholm
GEOGRAFISKE TILHØVE
Elvar og grover
Merafta eller ei
Landskapsbilete
Torvmyrene
SOMMARFJØSANE
AMERIKAFARTEN
Den første emigrant
The Rosvold Family
Emigrantar frå bygda mellom 1900 og 1930
ARKEOLOGISKE FUNN
Den eldste historia
Ystebø-røysa
Fornfunna: Oversikt
FJORD OG HAV
Dei som havet tok
Flisfjord-ulukker
Bankskøytene
Om fisket før
Dampskipsfarten
Emblemskaia
Ferga som brann
Båtbygging på Emblem
Om ishavsfangst
Om skuta Istind
Fergesambandet
NÆRINGSLIV
Den gamle Postvegen
Kalkomnen
Bygdemeieriet
Postkontora
Telefonstasjonen
Aksla-Buda
Om Emblemsruta
Om Emblemsruta del 2
Emblemsrute-dokument
Salet av fallretten
Heimeverksemder
Østrem Møbelfabrikk
Ekornåsvåg Møbelfabr
Solid Møbelindustri
Kvalitetmøbler AS
Ødegård Karosseri
Kleberghammaren
Handelslaga
Severinbuda
Emblem Samvirkelag
Strandaruta
FRITID I BYGDA
Forlovelseskikk
LAGSLIV
Innaumnesingen
Innaumnesingen 2
Husmorlaget
Respons
Skyttarlaget
Gamlebedehuset
Indremisjonen
Ungdomshuset
Gjallarhorn
Emblem skolekorps
Emblem KFUM og KFUK
Fråhaldslosjen
IDRETTSLAGET
Om oppstarten av EIL
Resultat 1935-1950
Kubberennet
Resultatliste 1976
Orientering
Fotball
Friidrett
SKULEHISTORIE
Den eldste historia
Dei første lærerane
Gamleskulen bygginga
Gamleskulen (intervju)
Skulebilete frå 1913
Blåskulen
Den første "Ny-skulen"
Klassebilete
"Bygda vår"
Minne 1895-1900
HELSE OG SJUKDOM
Lepra-sjuka
Helsestell
Dødsfall på Aksla
SOSIALE FORHOLD
Husmenn kring 1800
Husmenn kring 1865
MILITÆR HISTORIE
1700-1720
Om 2. verdskrigen
Seddeltransporten
Peder Emblemsvåg
BJØNNAJAG OG GRÅBEIN
SEGNER OG OVERTRU
LIVSMINNE
17. MAI
17. mai tale 2011
17. mai tale 2014
DIKTA TIL BYGDA
EMBLEMSONGEN