Resultat vinteridrett på heimebane i tida 1935-1950

Resultatlister for skiarrangementa på Emblem i tidsrommet 1935-1950


1935

Konkurranse mellom Spjelkavik Idrottslag og Emblemsbygda Sportsklubb 17.februar

5 – 6km Langrenn:

  1. Leif Nakken S.I.L.

  2. Jon Akslen S.I.L.

  3. Einar Stor.... S.I.L.

  4. Konad Aspehaug S.I.L.

  5. Jørgen Emblem E.S.K.

  6. Egil Hansen E.S.K.

  7. Lars Akslen E.S.K.

  8. (?)

  9. Oskar Emblem E.S.K.

  10. Mons Kaldhussæter E.S.K.

  11. Konrad Nedregotten E.S.K.

Hopprenn:

  1. Karl HoltstrømS.I.L.

  2. Johan Haugseth S.I.L.

  3. Konrad Aspehaug S.I.L.

  4. Mons Kaldhussæter E.S.K.

Dei andre frå Emblem hadde hopp med fall

Kombinert:

  1. Karl Holtstrøm S.I.L.

  2. Einar Storlykken S.I.L.

  3. Egil Hansen E.S.K.



Konkurranse mellom Sportsklubben Lyn og Emblemsbygda Sportsklubb 24.februar

ca. 5 km Langrenn:

  1. Jon Lysfjord E.S.K.

  2. Petter Dalebø E.S.K.

  3. Egil Hansen E.S.K.

  4. Mauritz Akslen E.S.K.

  5. Oskar Emblem E.S.K.

  6. Lars Akslen E.S.K.

  7. ... Slinning LYN

  8. Mons Kaldhussæter E.S.K.

Deretter vr det kun deltakerar frå Lyn. Jørgen Emblem og Konrad Nedregotten måtte bryte p.g.a. Bindingsvikt.


Klubbrenn for Emblemsbygda Sportsklubb søndag 3. april

Ca. 12 km. langrenn

  1. Egil Hansen

  2. Mons Kaldhussæter

  3. Jørgen Emblem

  4. Lars L. Akslen

  5. Kato Ekrem

  6. Knut Nedregotten

  7. Hans Østrem

  8. Oskar Emblem

  9. Mauritz Akslen

  10. Konrad Nedregotten

  11. Martin Nedregotten

  12. Elias J. Emblem

Klubbrenn i hopp

  1. Egil Hansen

  2. Mons Kaldhussæter

  3. Harald Øyen

  4. Peder Emblemsvåg

  5. Karl Nedregotten



1936

Klubbrenn på Emblemsfjellet søndag 1. mars

Langrenn

  1. Jon Lysfjord 48:30

  2. Oskar Emblem 55:30

  3. Jørgen Emblem 56:30

  4. Egil Hansen 56:30

  5. Lars L. Akslen 1:03:00

  6. Cato Ekrem 1:23:00

  7. Bjarne Nedregotten 1:06:00

  8. Konrad Nedregotten 1:12:00

  9. Johan E. Emblem 1:41:00

Hopp:

  1. Harald Øyen

  2. Peder Emblemsvåg


Konkurranse mellom Sportsklubben Herd og Emblemsbygda Sportsklubb 15.mars


Langrenn:
  1. Jørgen Emblem E.S.K. 0:40:19

  2. Lars Høghjelle Herd 0:42:55

  3. Johan G. Brandsvåg Herd 0:44:24

  4. Oskar Emblem E.S.K. 0:45:49

  5. Lars Akslen E.S.K. 0:47:50

  6. Petter Kaldhussæter E.S.K. 0:50:38

  7. Einar Klokk Herd 0:50:56

  8. Asbjørn Valderhaug Herd 0:51:17

  9. Reidar Nilsen Herd 0:53:20

  10. Knut Nedregotten E.S.K. 0:53:52

  11. Konrad Nedregotten E.S.K. 0:53:54

  12. Andreas Kringstad Herd 0:53:57

  13. Kåre Skorgevik Herd 0:54:14

  14. Martin Nedregotten E.S.K. 0:54:46

  15. H. Fjørtoft Herd 0:55:59

  16. Inge Sperre 0:57:51


Konkurranse mellom Spjelkavik idrottslag og Emblemsbygda Sportsklubb 22.mars

Langrenn:

  1. Jon Lysfjord E.S.K. 0:55:24

  2. Jørgen Emblem E.S.K. 0:59:23

  3. Leif Nakken S.I.L. 1:02:10

  4. Konrad Aspehaug S.I.L. 1:02:16

  5. Lars Akslen E.S.K. 1:03:08

  6. Håkon Spydkveknes S.I.L. 1:04:38

  7. Johan Haugseth S.I.L. 1:05:10

  8. Konrad Nedregotten E.S.K. 1:06:29

  9. Jon Myrstad S.I.L. 1:07:24

Kombinert:

  1. J. Haugseth S.I.L. 269,4

  2. K. aspehaug S.I.L. 262,60

  3. S. Storlykken S.I.L. 247,00

  4. K. Holmstrøm S.I.L. 202,60

Hopprenn:

  1. K. Holmstrøm S.I.L. 146,60

  2. N. skjegstad S.I.L. 141,60

  3. P. Emblemsvåg E.S.K. 130,20

  4. J. Haugseth S.I.L. 127,40

  5. E. Storlykken S.I.L 125,40

Jon Lysfjord vann «Møre Kjøpmands Engrossforetnings pokal.»


1937

Ingen skirenn på grunn av snømangel

1938

Ingen skirenn på grunn av snømangel

1939

Ingen skirenn på grunn av snømangel


1940

Klubbrenn 28. januar på Emblemsfjellet

Langrenn 7 kilometer:

  1. Bjarne Ramsvik 0:48:50

  2. Hans Østrem 0:50:00

  3. Johan E. Emblem 0:51:30

  4. Karl S. Nedregotten 0:52:12

  5. Inge Emblem 0:52:28

  6. Erling O. Nedregotten 0:53:10

  7. Martin Emblem 01:10:04


Pokalrenn sammen med Spjelkavik Idrottslag25. Februar

Det finst ingen resultatliste frå dette rennet og det gjekk heller ikkje så bra. I følge årsmeldinga, så var det trekning av startrekkefølga torsdag 22. februar. Bestemann vart vald til å starte først og han var også så uheldig å få problem med bindingen i starten. Dette resulterte i 2-3 minutt forseinking, som han ikkje greidde å ta att. Ingen frå Emblem fekk premie.


1941

Søndag 9. februar var det klubbrenn nede i bygda

Langrenn:

Klasse A

  1. Petter Kaldhussæter

  2. Bjarne Ramsvik

  3. Karl S. Nedregotten

  4. Martin Nedregotten

  5. Lars Akslen

  6. Konrad Østrem

  7. Inge Emblem

  8. Olav Nedregotten

Klasse B

  1. Knut Akslen

  2. Martin Emblem

  3. Oskar Nedregotten

  4. Bjørn Øien

  5. S. Nedregotten

  6. Karsten J. Nedregotten

  7. Erling Nedregotten


Pokalrenn langrenn på Emblemsfjellet sammen med Blindheim Idrottslag 21. februar

Langrenn:

Klasse A

  1. Petter Kaldhussæter E.S.K.

  2. Lauritz Skytterholm B.I.L.

  3. Lars Akslen E.S.K.

  4. Kåre Engeset E.S.K.

  5. Einar Blindheim B.I.L.

Klasse B

  1. Laurits Blindheim B.I.L.

  2. Knut Akslen E.S.K.

  3. Oskar Nedregotten E.S.K.


Pokalrenn slalåm og hopp ves Skjelbruvatnet sammen med Blindheim Idrottslag 2. mars

Slalåm:

  1. Einar Blindheim B.I.L.

  2. Kåre Engeset E.S.K.

  3. Andreas Magerholm E.S.K.

  4. Erling Skytterholm E.S.K.

  5. Konrad Vegsund B.I.L.

  6. Odd Vedø B.I.L.


Hopp:

  1. Harald Øien E.S.K.

  2. Kåre Engeset E.S.K.

  3. Magnar Helset B.I.L.

Emblemsbygda Sportsklubb fekk dermed første aksje i vandrepokalen for 4-manns lag

ved hjelp av Petter Kaldhussæter, Lars Akslen, Bjarne Ramsvik og Kåre Engeset.


1942-1945


Det vart ingen skiarrangement resten av krigsåra

1946

Klubbrenn 3. mars på Emblemsfjellet

Langrenn 7 kilometer:

  1. Martin M. Emblem 0:34:16

  2. Olav Lundanes 0:34:39

  3. Ola L emblem 0:34:50

  4. Petrus Magerholm 0:37:00

  5. Fridtjof Emblem 0:37:08

  6. Oddvar Ramsvik 0:37:23

  7. Johan E. Emblem 0:37:27

  8. Odd Lundanes 0:38:41

  9. Harry Bjørkavåg 0:39:01

  10. Kåre Søvik 0:39:04

  11. Sverre S. Nedregotten 0:42:24

  12. Jon Johansen 0:44:24


Hopp:

  1. Johan E. Emblem 14-10-14 38 meter

  2. Andreas Magerholm 13-12-12,75 37,75 meter

  3. Ola Emblem 10,75-12-13 35,75 meter

  4. Oddvar Ramsvik 10-10,5- 20,50 meter

  5. Petrus Magerholm 14,5-14,5- 29 meter

  6. Olgard Garshol 13-13,5- 16,50 meter

  7. Odd Lundanes 11-11,5 22,50 meter


1947

Treningsrenn nede i bygda 2. februar

Langrenn ca 6 km:

  1. Odd Lundanes 0:32:17

  2. Petrus Magerholm 0:33:07

  3. Johan E. Emblem 0:33:51

  4. Jon Johansen 0:34:20

  5. Petter Kaldhussæter 0:36:09

  6. Olav Lundanes 0:38:27

  7. Harry Bjørkavåg 0:40:10

  8. Arne Ovren 0:40:33

  9. Jon O Emblem 0:45:26


Hopprenn i Fursethbakken:

  1. Olav Lundanes 41,5 meter

  2. Harry Bjørkavåg 41,5 meter

  3. Petrus Magerholm 38 meter

  4. Johan Emblem 28 meter

  5. Odd Lundanes 27, 5 meter


1948

Pokalrenn mot Spjelkavik idrottslag 17. februar

Langrenn:

  1. ? S.I.L.

  2. Odd Lundanes 0:47:04

  3. Oddvar Ramsvik 0:47:14

  4. ? S.I.L.

  5. Olav Lundanes 0:48:25

  6. Erling Emblem 0:48:59

  7. ? S.I.L.

    Jon Johansen fekk 11. plass med 0:53:10, Petrus Magerholm kom på 15. plass med 0:54:04, Johan E. Emblem kom på 17. plass med tida 0:54:36, Knut Akslen kapra 19. plassen med 0:54:56 og H. Andreasen kom sist av emblemsbygdarane med 0:58:46. Det var med andre ord mange frammøtte.


Klubbrenn søndag 20. mars kring ungdomshuset

Langrenn:

  1. Odd Lundanes 0.58:48

  2. Jon Johannesen 0:59:59

  3. Oddvar Ramsvik 1:00:32

  4. Erling Emblem 1:02:32

  5. Johan E. Emblem 1:03:02

  6. Olav Lundanes 1:03:21


Hopp i Furseth-bakken:

  1. Oddvar Ramsvik 134 poeng

  2. Jon Johansen 127 poeng

  3. Harry bjørkavåg 123,5 poeng

  4. Olav Lundanes 110 poeng


1949

Klubbrenn 12. februar på Østremsetra

Langrenn eldste klasse 10 km:

  1. Oddvar Ramsvik 0:48:20

  2. Jon Johansen 0:50:01

  3. Johan E. Emblem 0:52:20

  4. Harry Bjørkavåg 1:01:29


Langrenn yngste klasse 5 km:

  1. Anton Bjørkavåg 0:32:41

  2. L. Lundanes 0:32:42

  3. Olav Berg 0:33:47

  4. Ivar Reiten 0:38:03

  5. Fritjof Emblem 0:44:30


Pokalrenn Lørdag 5. mars på Østremsetra

Langrenn 10 km:

Beste 4-manns lag ble Emblemsbygda Sportsklubb ved

  1. Oddvar Ramsvik 0:50:43

  2. Harry Bjørkavåg 0:54:13

9. Jon Johansen 1:00:12

  1. Johan E. Emblem

Sammenlagt vann Emblemsbygda sportsklubb med 3 tima 45 minutt og 31 sekund.

Andreplassen gjekk til Spjelkavik Idrottslag med 3 tima 50 minutt og 4 sekund

Blindheim kom på tredjeplass med 4 tima 5 minutt og 19 sekund

Borgund Idrettslag møtte ikkje opp i styggeveret.


1950

Merkerenn på Østremsetra saman med Blindheim Idrettslag 14. januar

Langrenn:


  1. Olav Urke frå Skodje 0:45:17

  2. Odd Lundanes 0:45:59

  3. ? B.I.L.

  4. Oddvar Ramsvik 0:47:56

  5. Harry Bjørkavåg 0:48:11

  6. ? B.I.L

dei andre plasseringane til Emblem var Johan E. Emblem 0:55:21 på 12. plass, Petrus Magerholm 1:01:10 på 16. plass


Pokalrenn 1. april på Blindheimsfjellet mellom Emblem, Spjelkavik, Borgund og Blindheim.

Langrenn:

  1. Odd Lundanes E.S.K. 0:47:59

  2. ERLING EMBLEM E.S.K. 0:51:33

  3. Oddvar Ramsvik E.S.K. 0:51:47

  4. Olav Lundanes E.S.K. 0:52:28

  5. Harry Bjørkavåg E.S.K. 0:52:50

  6. Sigfred Blindheim B.I.L. 0:52:52

  7. Bjarne Skodjevåg S.I.L. 0:52:57

  8. Nils Hjelmeland S.I.L. 0:54:49

  9. Ola Emblem E.S.K. 0:56:10

  10. Karl Blindheim B.I.L. 0:56:55

  11. Jan Utheim B.I.L. 0:58:02

  12. Alf Skilbrei B.I.L. 0:58:45

  13. Arnold Ramsvik B.I.L. 0:59:05

  14. Knut Myren S.I.L. 0:59:20

  15. Johan Emblem E.S.K. 0:59:44

  16. Laurits Blindheim B.I.L. 1:02:35

  17. Ole Myren Spjelkavik S.I.L. 1:03:47

  18. Egil Hansen E.S.K. 1:06:50

  19. Petter Tronstad S.I.L. 1:10:43

Emblem vart beste 4-manns lag foran Blindheim og Spjelkavik.


Treningsrenn den 30. desember ved Grøn-haugen

Langrenn 6-7 km:

  1. Erling Emblem

  2. Oddvar Ramsvik

  3. Harry Bjørkavåg

  4. Olav Lundanes

  5. Ola Emblem

  6. Johan Emblem

1951

Treningsrenn på auresetra 4. januar

Langrenn:

Seniorklassa

  1. Odd Lundanes

  2. Erling Emblem

  3. Harry Bjørkavåg

  4. Oddvar Ramsvik

  5. Olav Lundanes

  6. ? Emblem

juniorklassa

  1. Anton Bjørkavåg

  2. Leiv Lundanes

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

12.07 | 20:50

Tusen takk

...
12.07 | 20:47

Dama bakerst mener jeg er fru Schjeldrup og dei to gutane Nils Petter og Gunna. Schjeldrup hadde hytte mellom kalkovnen og attlegå til Lars Akslen( idag Harry A

...
12.07 | 20:39

Han bakerste ... heilt rett.. det er Otto Andreassen

...
25.05 | 22:32

Veit dessverre ikkje så mykje meir om akkurat han, men veit meir om slekta på Oshaugen. Ta gjerne kontakt på sveostrem@hotmail.com

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE